Čo si obliecť na rodinné fotenie vonku?|Rodinná Forografka Bratislava

Čo si obliecť na rodinné fotenie vonku?|Rodinná Forografka Bratislava

Sezóna rodinných fotení vonku pomaly začína a ja sa veľmi teším, že vidím veľa vracajúcich sa rodín a tiež veľa nových rodín! Ak máte naplánované rodinné fotenie, je pravdepodobné, že máte otázky, ako sa pripraviť. Na otázky ohľadom šatníka sa ma pýta takmer každá rodina. Rada vám poradím.  

Zrejme ste si už zakúpili lifestylové rodinné fotenie a chcete sa uistiť, že všetko pôjde hladko a na nič nezabudnete. Jednou z najzábavnejších častí prípravy na fotenie vonku je aj plánovanie toho, čo si obliecť. Fotenie je možnosť skutočne vyjadriť to, kým ste. Je možné, že pre niektorých z vás môže byť náročnejšie vybrať si správny outfit na fotenie a zladiť tak následne celú rodinu. Nech sa páči, tu je niekoľko základných tipov na prípravu vášho oblečenia:

  1. Najdôležitejšia rada. Buďte sami sebou! Lifestylová fotografia, akú fotím ja, má za cieľ byť autentická. Ak zvyčajne nenosíte elegantné oblečenie, tak si ho na vaše fotenie neobliekajte. Ak vaša dcéra neznáša šaty, neobliekajte ju do šiat. Ak váš syn neznesie klasickú košeľu s gombíkmi, nedávajte ho do nej. Ak ste športová rodina, oblečte sa športovo. Jednoducho, vyberte oblečenie, ktoré vyhovuje vášmu štýlu obliekania a ktoré je pekné a pohodlné. To neznamená, že by ste nemali venovať zvýšenú pozornosť vášmu oblečeniu, ale skôr ide o to, že sa môžete obliecť vkusne s ohľadom na váš vlastný štýl.
  2. Zlaďte sa, neoblečte si však úplne rovnaké farby a veci. Sú zriedkavé prípady, keď sa všetci oblečú do rovnakej farby. Vo všeobecnosti na fotografii lepšie vynikne rozmanitosť farieb a vzorov, ktoré však spolu navzájom pekne ladia. Úprimne povedané, je dosť nemoderné, ak má každý na sebe džínsy a biele polokošele. Ak zvažujete výber farebných kombinácií, vyberte si farby, ktoré sa navzájom dopĺňajú.
  3. Vyhnite sa grafike, nápisom na tričkách a žiarivým farbám. Prosím, neoblečte deťom športové tričká, ktoré sú žiarivo neónovo-oranžové alebo žlté. Grafika má tendenciu vychádzať z módy a na fotkách pôsobí rušivo.
  4. Uistite sa, že oblečenie, ktoré vyberiete, veľkostne sedí celej rodine. Nevyzerá dobre, keď je detské oblečenie voľné alebo príliš krátke.
  5. Mamičky, máte príležitosť zažiariť! Je veľmi pekné, keď máte počas fotenia šaty. Fotenie je určite príležitosťou dopriať si pekný nový kúsok alebo si vyberte niečo zaujímavé zo svojho šatníka. Vyberte si niečo, v čom sa cítite príjemne a pohodlne. Následne vyskladajte oblečenie pre celú rodinu tak, aby ste spolu pekne ladili.  
  6. Oblečte sa do vrstiev. Vrstvy pridávajú na zaujímavosti, ale tiež umožňujú vyzliecť si oblečenie, ak vám bude teplo. Môžete zvážiť šály, čiapky, vesty, pančuchy, saká…
  7. Nezabudnite aj na doplnky. Skúste sa zamyslieť, aké doplnky by mohli oživiť váš outfit. Tieto položky môžu pridať fotografii šmrnc!

Ak máte nejaké otázky, pokojne ma môžete kontaktovať aj telefonicky. Prajem pri výbere oblečenia veľa inšpirácie a zábavy a teším sa na vás!