Kedy by ste si mali naplánovať fotenie novorodenca|Fotografka Bratislava

Kedy by ste si mali naplánovať fotenie novorodenca|Fotografka Bratislava

Fotenie novorodeniatok je jednoducho úžasné. Novorodenci sa menia tak rýchlo, že sa niekedy ani neviete rozhodnúť, kedy by ste si mali naplánovať novorodenecké fotenie.

Toto je vlastne aj jedna z veľmi bežných otázok, ktoré dostávam.

Koľko dní alebo týždňov musí mať moje dieťatko na novorodenecké fotenie?

Niektorí fotografi zastávajú názor, aby ste si dali odfotiť bábätko v prvých desiatich dňoch života. Ja ale nepatrím do takejto skupiny fotografov. S týmto tvrdením totiž úplne nesúhlasím.

Môj štýl novorodeneckej fotografie sa volá Lifestyle Newborn Photography. To znamená, že veľmi málo fotím pózy, a teda, že bábätko na fotenie nemusí byť super ospalé, ako sa to očakáva v prvých desiatich dňoch.

Myslím si, že bábätká sú dokonalé také, aké sú, a som rada, že môžem fotiť novorodencov v akomkoľvek veku. Ako už bolo povedané, v prvých týždňoch života sa veľmi rýchlo menia a rastú. Odporúčam naplánovať si fotenie pred dosiahnutím prvých troch mesiacov veku dieťaťa, a to len preto, aby sme spoločne zachytili tú novorodeneckú jemnosť, krehkosť a jedinečnosť.

KEDY SI MÁM NAPLÁNOVAŤ FOTENIE NOVORODENCA?

Väčšina rodičov si rezervuje termín, kým je mamička ešte tehotná. Zaznačím si dátum vášho pôrodu do môjho kalendára a počkám, kým mi po narodení dieťaťa pošlete e-mail alebo zavoláte. Vtedy spoločne vyberieme dátum, ktorý vám najviac vyhovuje. Na oslovenie a rezerváciu termínu však nikdy nie je neskoro. Takže, ak sa už bábätko narodilo a vy ešte nemáte termín, jednoducho ma kontaktujte a spoločne sa dohodneme na dátume fotenia.

Pre mňa nie sú ani tak dôležité dokonalé novorodenecké pózy a konkrétny vek bábätka, ako skôr zachytenie všetkých tých jedinečných emócií a pocitov u vás v rodine a doma. Novorodenci sú krásni takí, akí sú. Proces hľadania novorodeneckého fotografa a rezervácia termínu na fotenie by mal byť pre vás príjemný a nenáročný okamih. 

Nemôžem sa dočkať, až zachytím vašu rodinu počas tohto jedinečného a výnimočného obdobia!